• UWAGA! ZMIANA TRASY TRASY I LOKALIZACJI BIURA ZAWODÓW

  W tym roku z przyczyn od nas niezależnych uległo zmianie położenie Biura Zawodów i już nie będzie mieściło się w szkole przy Bulwarach Wiślanych, lecz na Stadionie Miejskim TS Wisła. Wejście od ul. Raymana. W związku z tym zmieniona została także trasa Krakowskiego Biegu Świetlików. Z Bulwarów Wiślanych przenosimy się na krakowskie Błonia. Zapraszamy!

  grudnia
  12 2017
 • ZAPISY WYSTARTOWAŁY

  Ruszyły zapisy na edycję zimową. Zapraszamy miłośników świetlistego biegania! Uwaga! Są zmiany. W tym roku postawiliśmy na iluminacje! Ciekawych odsyłamy do regulaminu.

  października
  09 2017
 • ŚWIETLIKI KOCHAJĄ FAJERWERKI!

  Podobnie jak na kilku ostatnich zawodach, przed startem niebo rozświetlił pokaz sztucznych ogni. To było wspaniałe widowisko. Wszystkim naszym zimowym Świetlikom dziękujemy za obecność, inwencję świetlną i dobrą zabawę. Do zobaczenia za rok! Nieoficjalne wyniki można znaleźć TU. Więcej zdjęć już wkrótce w naszej galerii.

  grudnia
  18 2016
 • LETNIA EDYCJA ZA NAMI

  Dziekujemy wszystkim uczestnikom IV edycji Krakowskiego Biegu Świetlików za liczną obecność, piękne przebrania i świetną zabawę. Wkrótce będziemy publikować wyniki oraz ładować zdjęcia do galerii.

  czerwca
  19 2016
 • LOKALIZACJA BIURA ZAWODÓW

  W tym roku Biuro Zawodów Krakowskiego Biegu Świetlików mieści się: a/ w dniach 16 i 17 czerwca 2016r. (czwartek i piatek) Sklep DOTSPORT Kraków ul. Ofiar Dąbia 10A  w godz. 12.00 - 19.00 b/ 18 czerwca 2016r. (sobota- dzień zawodów) Liceum nr 1 Kraków Pl. Na Groblach 9 w godz. 18.00 - 20.30 ( * nowe zapisy do godz. 19.30)

  czerwca
  16 2016
 • KARNETY 2016

  Limit karnetów został wyczerpany i zapisy na nie zostały wstrzymane. Aktualnie trwa weryfikacja opłat. Nieopłacone karnety trafią do redystrybucji. Zapisy zostana wznowione w poniedziałek 1 lutego o godz. 20.00.

  stycznia
  29 2016
 • RUSZAJĄ ZAPISY NA SEZON 2016

  Od 16 stycznia 2016r. godz. 12.00 będzie się można zapisywać na Krakowski Bieg Świetlików LATO i ZIMA. Nowością bedzie mozliwość zapisów na KARNET obejmujący cały sezon 2016. Zapraszamy do zakładki ZAPISY.

  stycznia
  15 2016
 • ZIMOWA EDYCJA ZA NAMI!

  Dziekujemy wszystkim uczestnikom za Wasza obecnosc mimo niesprzyjajacej pogody. Wyniki zostaną podane dzisiaj wieczorem. Pierwsze zdjęcia będziemy publikować jeszcze dziś!

  grudnia
  13 2015
 • LIMIT 1000 OSÓB

  UWAGA!!! W związku z pracami remontowymi na Bulwarze Czerwieńskim ( pomiędzy Mostem Dębnickim a Mostem Grunwaldzkim) jesteśmy zmuszeni zmniejszyć ilość startujacych zawodników. Aktualnie limit to 1.000 startujacych zawodników. Tak więc pozostało około 150 wolnych miesc. Może uda się jeszcze zwiększyć ten limit ale niczego nie mozemy zagwarantować, będzie to zależało od postępów prac budowalnych. Zapraszamy!

  listopada
  15 2015
 • SMOKI NAD WISŁĄ

  Chcemy się z Wami podzielić, że w tym roku dla zwycięzców przygotowaliśmy unikalne statuetki w kształcie smoków. Ręcznie rzeźbione, każdy inny. W końcu przymiotnik krakowski zobowiązuje.

  listopada
  15 2015
 • UWAGA! NOWY ADRES BIURA ZAWODÓW

  W tym roku bedzie zmiana. Biuro Zawodów w czwartek i piątek przed zawodami będzie czynne w nowym miejscu. Zapraszamy: DOTSPORT Kraków ul. Ofiar Dabia 10A.

  listopada
  15 2015
 • STARTUJĄ ZAPISY NA EDYCJĘ ZIMOWĄ

  ZIMA 2015:  Zapisy na zimową edycję Krakowskiego Biegu Świetlików wystartowały!!! Można zapisywać się poprzez zakładkę ZAPISY. Zapraszamy 12 grudnia 2015r.!

  lipca
  12 2015
 • NIEOFICJALNE WYNIKI

  NIEOFICJALNE WYNIKI KBS LATO 11 lipca 2015

  lipca
  12 2015
 • DZIAŁO SIĘ!

  III sezon Krakowskiego Biegu Świetlików uznajemy za rozpoczęty! Sztuczne ognie, cheerleaderki, kolorowe światła, stroboskopy, ultrafiolet, ale przede wszystkim pomysłowo ziluminowani Zawodnicy.  Było pięknie. Była impreza.

  lipca
  12 2015
 • ZAPISY RUSZAJĄ!

  Ruszają zapisy na letnią edycję Krakowskiego Biegu Świetlików 2015r. Zapraszamy od 25 marca 2015 r. g. 20.00

  marca
  25 2015
 • ZIMOWA EDYCJA ŚWIETLIKOWEGO BIEGU 2014 ZA NAMI.

  Wczorajszej nocy Bulwary Wiślane zajaśniały światłem tysiąca biegaczy i chodziarzy. Świetlny kordon wyglądal przecudnie zwłaszcza po drugiej stronie Wisły. Bardzo gorąco dziękujemy zawodnikom i kibicom, którzy dopisali tak licznie. Mamy nadzieję, że wrażenia z biegu były pozytywne i że pozostaną na długo w Waszej pamięci!  Zdjęcia są w obróbce i będą publikowane w galerii od wtorku.

  grudnia
  14 2014
 • TRENUJ Z NAMI PRZED ZAWODAMI!

  7 listopada rusza profesjonalny trening, który pomoże Wam przygotować się do świetlikowych zawodów. Trening poprowadzi mistrzowskiej klasy sportowiec - Marek Jaroszewski, m.in. wicemistrz Polski w maratonie (02:16:09).  Udział jest bezpłatny a zapisać się można tu: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1453 Plan treningów : 7 listopad 2014r. /13 listopad 2014r. / 20 listopad 2014r. / 27 listopad 2014r. / 4 grudzień 2014r. / 11 grudzień 2014r. Startujemy spod sklepu 4 RUN z al. Daszyńskiego 12, o godzinie 18:00. Napoje izotoniczne przed i po treningu zapewnia ALE.   Zapraszamy wszystkich, profesjonalistów i amatorów. Warto uczyć się od najlepszych!

  listopada
  01 2014
 • MEDAL KOMPLET na sezon 2014

  Przedstawiamy unikatowy medal "puzzel" na sezon 2014. Kto chce go mieć - musi wybiegać swoje.  Sprzedaży nie prowadzimy. 

  lipca
  30 2014
 • ... i po zawodach :)

  Letni Krakowski Bieg Świetlików 2014 dobiegł końca. Zabawa była przednia, Wasze świecące przebrania i gadżety także!Wkrótce na naszej stronie pojawi się relacja z biegu. Zdjęcia natomiast będziemy publikować od wtorku. Są w obróbce.Mamy cichą nadzieję, że nasze wielomiesięczne przygotowania nie poszły na marne i że choć trochę Wam się dziś podobało. Dziękujemy że byliście z nami!

  czerwca
  15 2014
 • OFICJALNA INFORMACJA: najbliższy Krakowski Bieg Świetlików odbędzie się już 14 czerwca 2014!

  Ku radości wielu osób i naszej również od 2014 r. Krakowski Bieg Świetlików będzie miał swoją edycję letnią i zimową. Edycja letnia w 2014 r. odbędzie się 14 czerwca, zimowa natomiast 13 grudnia. Dwie różne odsłony tego samego wydarzenia, jak dwa identyczne, lecz przeciwstawne sobie bieguny: ciepły i zimny, świętojański i świąteczny, jasny i ciemny stały się dla nas inspiracją do stworzenia ciekawej oprawy oraz identyfikacji wizualnej Krakowskiego Biegu Świetlików 2014  Niebawem odsłonimy projekt medalu składający się z dwóch części oraz koszulki, która ma obowiązywać na oba wydarzenia.  Będą również kosmetyczne zmiany w regulaminie oraz przebiegu trasy. Jak obiecaliśmy trasa będzie miała równe 10 km. Zapisy zostaną uruchomione w środę 26 marca 2013 o godz. 20.00

  marca
  22 2014
 • WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  Rozpoczynamy publikację zwycięskich zdjęć 5 osób, które wygrały koszulkę techniczną ufundowaną przez sklep internetowy Norafsport. Zwycięzcom gratulujemy! :)   fot. Agata Mysiak   fot. Michał Kowalcze fot. Daniel Lubowicki fot. Andrzej Zachwieja fot. Zbigniew Czerwonka

  stycznia
  07 2014
 • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

  Z wielką przyjemnością informujemy, że wprowadziliśmy wyróżnienie specjalne pt. "OBIEKTYW CIĘ LUBI" przyznawane przez naszych fotoreporterów oraz współpracujące z nami media m. in TV BESKID. W pierwszej edycji Krakowskiego Biegu Świetlików chcieliśmy uhonorować Pana Tomasza Domina z numerem 72. Skromny i niedostrzeżony przez jury konkursu na najładniejszą iluminację, nie uciekł uwadze naszych fotoreporterów! Chcemy podkreślić wyjątkowy pomysł Tomka na własną oprawę świetlną. W sposób możliwie najprostszy, poprzez obrysowanie linią światła konturu człowieka, tak jak rysują dzieci, osiągnął zdumiewający efekt! W ciemności widać było tylko tą biegnącą kreskówkową postać :) Radość i owacje kibiców na trasie były wielkie! Nasi wścibscy ;p paparazzi dogrzebali się do filmików Tomka na portalu…

  grudnia
  30 2013
 • Konkurs fotograficzny

  PRZYPOMINAMY O TRWAJĄCYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM, W KTÓRYM MOŻECIE WYGRAĆ 5 KOSZULEK TECHNICZNYCH UFUNDOWANYCH PRZEZ NORAFSPORT! Wysyłajcie zdjęcia na kbskonkurs@gmail.com REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Krakowskiego Biegu Świetlików (KBŚ) i sklepu sportowego Norafsport:1. W konkursie udział wziąć mogą zarówno uczestnicy jak i kibice KBŚ którzy polubią konta facebookowe KBŚ oraz Norafsport do dnia 31.12.20132. Jury konkursu wybierze 5 najlepszych zdjęć do 5.01.20143. Nagrodami w konkursie jest 5 koszulek technicznych Newline - Bace Cool Tee, które otrzymają autorzy 5 najlepszych zdjęć.4. Zdjęcia należy wysyłać do 31.12.2013 na adres mailowy : kbskonkurs@gmail.com5. Ilość zdjęć zgłoszonych przed jedną osobą jest nieograniczona6. Jeden uczestnik może wygrać maksymalnie jedną nagrodę7…

  grudnia
  30 2013
 • WYNIKI KONKURSU NA NAJBARDZIEJ ODJECHANĄ ILUMINACJĘ

  Konkurs na "najbardziej odjechaną iluminację" pod patronatem Antyradia, ku naszej uciesze, spotkał się z Waszym ogromnym zainteresowaniem! Świecące Świetliki przybrały postaci aniołków i diabłów, mikołajów, mikołajek i śnieżynek, byli ledowi kosmici, pszczółki i buźki, zakon krzyżacki, grupa w świecących okularach, odblaskowe koszulki ze świetlikowymi napisami, ledowe sznurówki i kolorowe włosy, był cały zastęp świetlistych choinek, a nawet czerwononosy renifer i biegnące serduszko... Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się jednak Mirosław Madej, czyli CZŁOWIEK - KULA, który pokonał cały dystans w ogromnej, świecącej konstrukcji z 10-kg akumulatorem na plecach! Człowiek-kula nie tylko wygrał, on stał się legendą.

  grudnia
  21 2013
 • BIEGNĄCE ŚWIETLIKI ZAJAŚNIAŁY W KRAKOWIE!

  Ponad 600 biegaczy i kilkudziesięciu zawodników Nordic Walking zgromadził pierwszy Krakowski Bieg Świetlików, zorganizowany w najdłuższą noc roku na krakowskich Bulwarach Wiślanych. Już od godziny 14 w Biurze Zawodów, za które tego dnia służyła klubokawiarnia Forum Przestrzenie zaczęli gromadzić się pierwsi zawodnicy, spośród których wielu przygotowało na ten bieg specjalne iluminacje świetlne. Niektórzy do ostatniej chwili czynili szczegółowe poprawki w świecących kostiumach, nadając im krakowskiego szyku i blasku. Chwilę po godzinie 18:00 spiker wypowiedział słowo klucz - START - a świecący orszak pomknął błyszczącym w świetle księżyca bulwarem nad Wisłą. Niespełna dziesięciokilometrowa trasa składała się z dwóch pętli, poprowadzonych brzegami królowej polskich rzek, dzięki czemu uczestn…

  grudnia
  21 2013
 • KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ ILUMINACJĘ

  Krakowski Bieg Świetlików to niezwykłe wydarzenie sportowe. Chcemy by w tą najdłuższą noc roku, 21 grudnia 2013, bulwary wiślane zajaśniały blaskiem tysiąca pulsujących świateł. Każdy zawodnik, który chce wziąć udział w zawodach musi posiadać jakiś element świecący. Może to być najprostsza latarka, jednakże liczymy na Waszą fantazję! Nagrodzone zostaną najbardziej wyrafinowane i pomysłowe formy świecące. Niekoniecznie światło trzeba mieć fizycznie na sobie, jednakże ważne jest, żeby ze swoją instalacją dobiec na metę. Nie zgubcie nic po drodze! Nie chcemy sugerować Wam żadnych gotowych rozwiązań, zachęcamy do zupełnego „popuszczenia wodzy fantazji". Bądźcie twórczy, bądźcie szaleni w swoich pomysłach! Z niecierpliwością czekamy na to, co przygotujecie! Pamiętajcie, że jedynym ograniczeniem…

  października
  15 2013

Archiwum

2018